Kategoria: Konferencje

„The Cognitive Futures of the Arts and Humanities” („Kognitywna przyszłość sztuki i nauk humanistycznych”) jest częścią sieci konferencji, które odbyły się wcześniej na uniwersytetach w Durham, Oksfordzie, Nowym Jorku i innych. Skupia ona badaczy i naukowców wykorzystujących interdyscyplinarne metody do badania sztuki i różnych praktyk kulturowych.

Tegoroczna konferencja odbędzie się na Uniwersytecie Warszawskim w dniach 12-16 lipca 2023 r., a jej tytuł to „Cognitive Approaches to Art: A Reassessment of Results and Articulating New Possibilities” („Kognitywne podejście do sztuki: Ponowna ocena wyników i określenie nowych możliwości”).

Szczegółowe informacje nt. konferencji (w j. angielskim)